Close window

Parašykite mumsDrenažo sistemos įrengimas

Tai bene geriausias būdas apsaugoti jūsų namą ar sklypą nuo žalingo gruntinio vandens poveikio. Išorinis grožis dažnai būna neilgaamžis, jei sklypas pernelyg drėgnas.

Kad dirva šalia namo kenčia nuo vandens pertekliaus, gali liudyti augalai. Kai drėgmės per daug, dauguma žolių, krūmų ir medžių negali prigyti. Drėgmę mėgsta tik žilvitis, topolis, ieva. Tačiau šių medžių šaknų sistemos nepakanka dirvai nusausinti. Vaismedžiai (slyvos, vyšnios, obelys) drėgmės nemėgsta. Kad šiems medžiams sąlygos netinkamos parodo - besilupanti žėvė, sausos šakelės, pelėsis ant kamieno ir t.t.
Dėl drėgmės pertekliaus problema kyla ir su požemine namo dalimi - pamatais ir rūsiu. Tai įtakoja aukšti gruntiniai vandenys ir pagrindinė apsaugos priemonė būtent ir yra drenažas. Įrengus sklype drenažą išsausėja pastatų grindys, rūsiai nusausėja sklypo paviršiniai vandenys.
Dažnai pasitaiko, kad poreikis drenažui atsiranda jau baigus namo statybą. Tuomet požeminę pastato dalį tenka specialiai atkasinėti. O tai reiškia, kad jūsų gyvenamoji vieta kuriam laikui vėl pavirs statybų aikštele.

Kad būtų galima stebėti drenažo darbą ir valyti vamzdžius, įrengiami apžvalgos bei nukreipiamieji šuliniai.
Drenažinės sistemos vamzdžiai plaunami per nukreipiamuosius šulinius. Tam naudojamas spūdinis vanduo iš laistymo žarnos. Kaip rodo praktika, drenažinė sistema, eksplotuojama sudėtingomis sąlygomis, tokio valymo reikalauja kas 5 - 10 metų.
Kad šulinių dangčiai negadintų išorinio sklypo vaizdo, juos galima pridengti dekoratyviniais daiktais: gėlių vazomis, suoleliais, skulptūromis. Kitas būdas - užpilti dangčius plonu žemės sluoksniu, prieš tai uždengus juos plėvele. Po to ši vieta užsėjama vejine žole.
Įrenginėdami drenažo sistemas naudojame kokybiškus WAVIN vamzdžius.
 

     
     
  PVC gofruotas drenažo vamzdis
Su geotekstilės filtru, ritinuose. Naudojamas visur kur į vamzdį gali patekti smėlis.
     
  PVC gofruotas drenažo vamzdis
Su kokoso filtru, ritiniuose. Molingiems ir durpingiems dirvožemiams sausinti. Filtras gerai praleidžia vandenį ir sulaiko dirvos daleles, galinčias užkimšti vamzdį.
     

       

Paskambinkite mums: +370 605 55 235 arba Parašykite